Szeretnéd tudni hogy hogyan viselkedik a tangerimalac a külső tényezőkkel szemben, miért fél eggyes dolgoktól és mit reagál rá? Saját tapasztalataimat és megfigyeléseimet írom le.
|
Megfigyeltétek már hogy egy tengerimalac ilyen viselkedést tanúsít hangos zörejek, puffanások hirtelen hangos zenékre.. Mint Tudjuk a tengerimalac hallása nagyon érzékeny így a legkisebb zörejt is meghallja de ha ez a hang számára nem ijesztő akkor csak a fejét emeli meg és hang irányba fordítja vagy pedig csak fülét mozgatja kicsit meg. Ha olyan hangot hall ami számára információval szolgál (pl: fajtárs hangja vagy kajás zacskó..) akkor a fejét hang irányába fordítja és ennek megfelelő viselkedéssel illetve hanggal válaszol. Ha számára ijesztő hangot hall akkor a viselkedése izgatott lesz először a fogát kezdi kocogtani ezzel mérgét fejezi ki majd, később fel-alá járkál majd össze vissza ugrándozik és visít. Ez általában folytonos hangos hangnál jellemző (pl: zene). Zene téren mind egy hogy rock vagy valami lassú szám ha hangosra tekerjük a malacnak mindkettő ugyanolyan zavaró. Ha egyszeri hangos hangot hallanak jellemző az a viselkedés hogy hirtelen felugrik majd egy rövid időre mozdulatlanná dermed de közbe a testét minél apróbbra húzza össze.. Halkabb folytonos hangokra is idegesen reagálhat ez olyan mint az embereknél a csöpög a csap.. kicsit de ha sokáig nagyon idegtépő.. előbb utóbb ezt a hangot a malackánk is idegességgel viszonozza.. A víz hangja még az amit nem szeret ha közel a malackához vizet engedünk a hang megrémiszti és idegesen reagál rá.
|
Vízzel szemben
|
A tengerimalac-nak semmi köze a vízhez azon kívül hogy iszik belőle. Az elnevezés a helytelen nem szeret úszni nem él víz alatt stb… A tengerimalac jól elvan a vízzel ha kedve támad lehűlni akkor bele is mászik. Alap esetben a viszonyuk elég közömbös, de a víz is létszükséglet és olykor életmentő. De ebben az esetben még a gazdi is ronthat ezen az amúgy is gyenge lábakon álló kapcsolaton.. A tengerimalaccal nagyon könnyen meg lehet utáltatni a vizet. Nem szereti a mély vezet ha hideg ha meleg.. Bár tud úszni de akkor se szereti. Lehetőleg ne úsztassuk medencében meg ilyesmi mert örökre megutáltatjuk vele a vizet és később már 3 centi víztől is félni fog. És újra elfogattatni vele hogy a víz nem árt az hosszú és nehéz feladat. Mindig csak annyi vízbe tegyük a malackát hogy az ne ijedjen meg. A mélyvízhez is hozzá lehet szoktatni a malacot de az is rengeteg munka. A malac kitűnően úszik de sajnos nagyon hamar elfárad az ő rövid kis lábai nem úszásra termettek, ha sokáig benne hagyjuk a vízbe előbb utóbb elsüllyedhet.. Kerüljük a felesleges ismertetést a vízzel mindig csak annyit amennyi kell.
|
|